עצרת מחאה נגד פינוי משפחות בשייח' ג'ראח בהשתתפות המופתי לשעבר של י-ם

א א א

היום (שבת) אחר הצהרים קיימו עשרות מתושבי שכונת שייח' ג'ראח עצרת מחאה נגד הפינוי הצפוי של משפחת שמאסנה מביתה. המשפחה מונה שש נפשות, בהן גם הורים קשישים בשנות השמונים לחייהם. לפני כשבועיים קיבלה המשפחה צו המורה לה להתפנות מביתה עד ל-9 באוגוסט. אם לא תעזוב, היא עלולה למצוא עצמה בפני פינוי כפוי.

בעצרת נכח גם השייח' עכרמה סברי, לשעבר המופתי של ירושלים ואחת הדמויות שהובילו את המחאה המזרח ירושלמית נגד הצבת המגנומטרים בהר הבית. כוחות משטרה שהגיעו למקום ניהלו "שיחת הבהרה" עם אחד מבני המשפחה בתוך הניידת, אך המשמרת הסתיימה ללא תקריות.

אם יתבצע הפינוי של משפחת שמאסנה, יהיה זה הפינוי הראשון בשכונה מזה שמונה שנים. בשכונה חיות עשרות משפחות פלסטיניות נוספות שמאויימות בפינוי בידי ארגוני מתנחלים בסיוע רשויות המדינה.

כפי שדווח כאן, אתמול הפגינו למעלה ממאה פלסטינים וישראלים נגד הפינוי הצפוי. תושבי השכונה ותומכיהם מתארגנים למשמרות מחאה יומיות. תומכים ישראלים מוזמנים להגיע למשמרות בשעה 17:00 מדי יום.

> שייח' ג'ראח: פלסטינים וישראלים הפגינו נגד חידוש הפינויים בשכונה

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
מרפי בוביס, מדריכת שוברים שתיקה, משוחחת עם שוטר לאחר שילד מקבוצת המתנחלים זרק צבע על ראשה במהלך סיור בחברון. 16 ביולי 2018 (צילום: מרב זונשיין)

מרפי בוביס, מדריכת שוברים שתיקה, משוחחת עם שוטר לאחר שילד מקבוצת המתנחלים זרק צבע על ראשה במהלך סיור בחברון. 16 ביולי 2018 (צילום: מרב זונשיין)

הצעירים שפרשו מ"תגלית" קיבלו טעימה מאלימות המתנחלים בחברון

משתתפי "תגלית", שעזבו את הסיור כדי ללמוד על הכיבוש, הצטרפו לביקור "שוברים שתיקה" בחברון. קבלת הפנים של המתנחלים כללה הטרדות והתנכלויות שהגיעו לשיאן כאשר נזרק צבע על מדריכת הסיור

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
silencej89sjf