תור הזהב: לדבר מזרח תיכון חדש במלים חדשות

מאת:
השאירו תגובה
א א א

אני מבין את הביקורת כלפי "תור הזהב", הן מצד אשכנזים כמוני שחרדים מהדרה, והן מצד מזרחים שחשים שמדובר בטעייה בדרך או, נגיד, בכחלוניזציה של ש"ס.

יחד עם זה, אני לא יכול שלא להתרגש מכך שקמה כאן תנועה שמדברת מזרח תיכון חדש על פי תנאים חדשים. אני מבין למה "תור הזהב" לא מדברים על הכיבוש והדיכוי של הפלסטינים במונחים שאני רגיל אליהם. גם כי קהל היעד שלה לא מתבטא על פי המונחים האלה, וגם כי ניתן ואולי צריך ליצור שיח חדש ולא לכפות את השיח הקיים, שעד כה לא נספג בציבור במקרה הטוב ועודד סטגנציה במקרה הרע.

אם זה הכיוון אני איתם, בין אם אני בכלל מעניין אותם או לא.

> הציונות איננה ולא יכולה להיות "תור הזהב" של המזרחים

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
נשיא ברזיל לשעבר, לולה דה סילבה, ב-2006 (צילום: Marcello Casal Jr/ABr)

נשיא ברזיל לשעבר, לולה דה סילבה, ב-2006 (צילום: Marcello Casal Jr/ABr)

ברזיל: הימין הקיצוני משתולל, אך השמאל מקבל תקווה חדשה

שחרורו של הנשיא לשעבר לולה דה סילבה מהכלא עד למיצוי הליכי הערעור בעניינו נותן זריקת מרץ לשמאל הברזילאי המשותק. האם זה מה שיציל את המדינה הגדולה והמשפיעה באמריקה הלטינית מאימת הניאו-פאשיזם?

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf