שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו

קצרים

אהבה לא מה שחשבתם: ולנטיין בסימן מחאה

מאת |
מיצג מחאה של האמניות אלכס קורבטוב ווננה בוריאן לכבוד יום האהבה

מיצג מחאה של האמניות אלכס קורבטוב ווננה בוריאן לכבוד יום האהבה

האמניות אלכס קורבטוב ווננה בוריאן העמידו מיצג מחאה ברחוב רוטשילד בתל אביב לכבוד יום האהבה. המיצג "רק התקשרתי כדי להגיד שאני אוהב אותך", על פי השיר של סטיבי וונדר, מורכב מכרטיסי הסחר בנשים המפוזרים תדיר ברחובות העיר ומזמינים גברים להתקשר כדי שיוכלו לאנוס נשים בתשלום. אלכס ווננה מסבירות מה הוביל אותן ליצור "ברכה אלטרנטיבית ליום האהבה": "ולנטיין הוא יום מיוחד בשנה שבו מעודדים את כולנו לקנות עוד יותר חפצים מיותרים, וכל זה בשם האהבה כמובן. אבל לקנות בני אדם, לקנות נשים, זה ברגיל שלנו, עניין יומיומי ותרבותי".

צו הריסה שנתלה בשכונת בית הכרם בירושלים

צו הריסה שנתלה בשכונת בית הכרם בירושלים

עוד בסימן מחאה, הפעם בעיר הבירה. פעילים צפויים להגיע הערב (שלישי) בשעה 19:00 לביתו של ראש העיר ניר ברקת ויקיימו מול ביתו "מסיבת ולנטיין" כדי לדרוש באקט של אהבה ומחאה לכונן שוויון, ולהפסיק להרוס בתים במזרח העיר. הפעילים מסבירים: "בכל שנה העירייה מאשרת בנייה למאות בודדות של פלסטינים, בעוד ליהודים ניתנים אלפים רבים של אישורים. בשנה האחרונה נהרסו 130 מבנים במזרח ירושלים, יותר מכל שנה מאז 1967. בעיר חיים מעל 300,000 פלסטינים שבחמישים השנה האחרונות כמעט שלא מקבלים אישורי בנייה, כחלק ממדיניות  העירייה.  תכניות המתאר של העירייה לשכונות מזרח העיר נותרות כלליות ואינן מפרטות אפשרויות בנייה בשכונות אלה. כך מייצרת העירייה בנייה לא חוקית במו ידיה".

הבוקר, לפני ההפגנה גילו תושבי שכונת בית הכרם כי במהלך הלילה הודבקו צווי הריסה על מאה בתים בשכונה, כולל על אחוזתו של ראש העיר ברקת.

* * *

וארגון גישה מפרסם היום שלושה סיפורים תחת הכותרת "אהבה בימי הסגר". סיפורים רגילים, על אנשים שחיים במצב לא נורמלי, מנסים לממש חיי משפחה ואהבה, וכל זה תחת המצור שחונק את עזה שאותה אנחנו זוכרים רק בימי מלחמה.

X

אהבת את הכתבה הזאת?

הניוזלטר השבועי של שיחה מקומית מביא את מיטב הכתבות והטורים שלנו עד המייל שלך. להרשמה לחצו כאן
silencej89sjf