שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו

קצרים

אני לא בוכה, זה רק גשם של לייקים שמטפטף לי מתוך העין

מאת |
המורה ג'יהן (צילום מסך)

המורה ג'יהן (צילום מסך)

כותבת אורחת: עדי גולן ביכנפו

השבוע המורה ג'יהן ג׳אבר שברה את האינטרנט. מורה עם חיג׳אב ודרבוקה מטייבה גרפה לייקים, קאברים ואפילו רמיקסים שעוד ישמעו על רחבת האנה-לולו בסופ"ש הקרוב. בשלישי בבוקר קבלתי את הווידאו של ג'יהן בוואטסאפ, ומאז אני לא מפסיקה לשיר "גשם גשם מטפטף", אפילו שיש בקושי ענן כבשה בשמיים.

בשלישי בבוקר חייכתי. חשבתי, וואו, איזה מורה מדהימה. כל סטודנטית בסמינר למורות יודעת שלמידה חוויתית היא אפקטיבית. וכמה חבל שהמורה שלי לערבית לא חשבה ללמד אותנו ככה, כי בתכלס, אפילו אוצר המילים הזעום שיש לי בערבית הגיע משירים של משרוע לילה ואום כלתום.

בבוקר חייכתי, בצהריים התעצבתי. כששמעתי שעוד ועוד שרים את ג'יהן עם ה-יוד ב"מיטפטף", התחיל להיות לי חמוץ בלב.  עוד לא הבנתי מה יש באישה הזאת שכל כך נוגע בי ומעציב.

ברביעי בבוקר, כשכבר רקדנו לצליליי הרמיקס, הבנתי: ה"מיטפטף" של ג׳הן זה ה"בית כינסת" של עליזה סבתא שלי. המבטא שגרר גרסאות כיסוי מגחיכות ברחבי הרשת, הוא גם המבטא שלי. הוא הבית שלי בהוד השרון שנמצא במרחק חצי שעת נסיעה מטייבה.

ברביעי בערב ג׳יהן והדרבוקה הגיעו אל ערוץ הקונצנזוס לתוכנית "שש עם עודד בן עמי" – ואני כבר רציתי לבכות. היא מלמדת את שפת הכובש בעדינות ובחסד, אבל אנחנו נשארנו אטומים וכובשים. תאמר נפאר שר את זה במדויק: "היא מדברת עברית של שבת, כשאנחנו מדברים ערבית של שב"כ".

המורה ג'יהן הפכה במהירות לאייטם צבעוני בשיממון של מהדורת שש בערב, לסייד קיק שעודד בן עמי משתעשע איתו לעיניים יהודיות בלבד.

המורה הזאת, שמלמדת כבר 17 שנה ורצתה להמתיק לתלמידים שלה את גלולת לימוד שפת הכובש – נוכסה על ידי מדורת השבט היהודי. טקסט פוליטי בן דקה וחצי, שמציג מציאות של כיבוש ודיכוי בלי להראות חיילים, דם או מחסומים, הפך לבדיחת היום.

וככה נשארנו עם הגשם הזה שמטפטף ומטפטף, גם כשכוחות הבטחון מגיעים ביום הכי קר וגשום בשנה כדי להרוס בתים, ממש ממש ליד הכיתה המזמרת של ג'יהן.

עדי גולן בכנפו היא אמנית, אקטיבסטית, מזרחית – לאו דווקא בסדר הזה.

> אלאור אזריה: לא עונש משפטי, אלא העונש הדרוש להמשך הכיבוש

עודד בן-עמי גורף לייקים על חשבון המורה היצירתית:

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf