בתמונות: ההפגנה בבית לחם לציון יום האסיר ולתמיכה בשובתי הרעב

א א א

צילומים: אורן זיו ופאיז אבו רמלה

מאות פלסטינים התכנסו היום בצהריים במרכז בבית לחם וצעדו לעבר מחסום 300 וקבר רחל, לציון יום האסיר ובסולידריות עם שביתת הרעב של האסירים הפלסטינים שהחלה היום בבתי הכלא.

המפגינים נשאו צילומים של מרוואן ברגותי ושל קרובי משפחה – אסירים פוליטיים בכלא הישראלי, וצעדו לעבר השער בחומה שמפרידה בין בית לחם וירושלים. כמה צעירים החלו לדפוק על שער הברזל וחיילים ושוטרי מגב פתחו אותו וירו על המפגינים גז מדמיע.

> לימודים, טלפונים ומשפט הוגן: דרישות האסירים הפוליטיים עם פתיחת שביתת הרעב

הפגנה לציון יום האסיר, בית לחם (אקטיבסטילס)

הפגנה לציון יום האסיר, בית לחם (אקטיבסטילס)

צעירים פלסטינים החלו לזרוק אבנים והצבא ירה כדורי ספוג מהם נפצעו לפחות שלושה מפגינים. נראה כי בניגוד להפגנות אחרות בצבא קיבלו הוראה להיות הפעם  ״מאופקים״, כך שהחיילים ירו גז וחזרו בכל פעם להתחבא מאחורי שער הברזל בחומה. יתכן שההחלטה נבעה מרצון לשמור את המחאה על אש קטנה ולא לתת תחושה שהשביתה אותה יזם מנהיג כלוא ופופולרי כמו מרוואן ברגותי מצליחה ליצור השפעה ברחוב הפלסטיני.

בנוסף, בין שלל האירועים לציון יום האסיר הפלסטיני, התקיימה אמש בשכם הפגנה והיום התקיימה עוד אחת ברמאללה.

הפגנה לציון יום האסיר, בית לחם (אקטיבסטילס)

הפגנה לציון יום האסיר, בית לחם (אקטיבסטילס)

הפגנה לציון יום האסיר, בית לחם (אקטיבסטילס)

הפגנה לציון יום האסיר, בית לחם (אקטיבסטילס)

> שוטרי מג"ב ירו כדור ספוג בראשו של מנהיג מאבק לא-אלים בגדה

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
חסן אל קורד

חסן אל קורד

מרוסקים בגוף ובנפש, בעזה עדיין מאמינים במאבק לא אלים

ראיון מיוחד: חסן אל כורד, ממארגני צעדת השיבה, על ההלם נוכח מספר ההרוגים והפצועים, התערבות חמאס ופת"ח במחאה, אבדן השליטה על מפגינים בודדים, התעוררות הצעירים, והחלום ליום שאחרי המצור

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
silencej89sjf