איך נראית מלחמתה של ישראל נגד מבקשי המקלט האפריקאים?

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כותב אורח: דיוויד שין

בשנתיים האחרונות, מספר האפריקאים הלא-יהודים שחיים בערי ישראל ירד בכעשרת אלפים: משישים אלף ביוני 2012 לבערך חמישים אלף, נכון להיום. ממשלת ישראל שלחה את עשרת אלפים האפריקאים מבקשי המקלט הללו למתקני מעצר בנגב, למדינות אפריקאיות אחרות שלא מעניקות להם זכויות בסיסיות, ולאותן מדינות אפריקאיות שמהן הם ברחו.

ראש הממשלה נתניהו הצהיר על כוונתו להמשיך לדלל את אוכלוסיית האפריקאים הלא-יהודים שחיים בערי ישראל עד שיישאר רק מספר זעיר מהם. סדרת הפגנות של מבקשי המקלט האפריקאים, שהתחילו בדצמבר 2013, לא הצליחו לשכנע לא את ממשלת ישראל ולא את בוחריה שהמדיניות הזאת צריכה להתבטל.

כשהבנתי שאין שום קבוצה ישראלית שמסוגלת לעצור את הדיניוטת הגזענית הזאת, החלטתי לערוך סיבוב הרצאות באוניברסיטאות ובקהילות בצפון אמריקה כדי לעורר מודעות לגבי הנושא. קבוצות של פעילים – אפריקאים, ערבים ובעלי בריתם, כולל יהודים – אירחו אותי שם ובאו לשמוע את דבריי על מצבם של האפריקאים בישראל, אותם דברים ביססתי על הסקירה העיתונאית שלי בארבע שנים האחרונות.

> לשרוד את הנורא מכל ואז להיענש על זה: קורבנות העינויים בסיני

אני לא מאמין שסרט זה יגרום להרבה מהישראלים לשנות את דעותיהם, אבל למרות זאת טרחתי להוסיף לוידאו כתוביות בעברית, במקרה שעדיין יש סיכוי כזה.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
הצפיפות בעיר החדשה גדולה פי שש מבנצרת עלית. הגפנה נגד התוכנית בג'דידה-מכר (צילום: [19:24, 23/3/2019] סוהא עראף : גמאל שעבאן וסעיד גנאם, חיראק ג'דידה-מכר)

הצפיפות בעיר החדשה גדולה פי שש מבנצרת עלית. הגפנה נגד התוכנית בג'דידה-מכר (צילום: [19:24, 23/3/2019] סוהא עראף : גמאל שעבאן וסעיד גנאם, חיראק ג'דידה-מכר)

העיר הערבית החדשה: "המדינה רוצה לבנות גטו חדש בגליל"

אחרי 70 שנה של התעלמות, החליטה המדינה לבנות עיר ערבית חדשה בגבעת טנטור ליד מכר-גדידה. אבל מתכננים ופעילים מקומיים מתנגדים בתוקף: העיר החדשה תהיה צפופה וענייה. המטרה היחידה היא להמשיך את ההפקעות  

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf