נתניהו, מדוע אתה תוקף עיתונאים? "זה כיף. אני נהנה מזה"

א א א

ראש הממשלה נתניהו התייחס הערב (ראשון) למתקפות שהוא מנהל נגד עיתונאים בפייסבוק ואמר כי "זה כיף" וכי הוא "נהנה מזה". את הדברים אמר בתגובה לעיתונאית בכנס לתקשורת הזרה שנערך בירושלים.

> לעד נחיה על החרב: נתניהו נתן במתנה קמפיין בחירות לשמאל

העיתונאית שאלה את ראש הממשלה – "נראה שיש לך עימותים, ספציפית בעמוד הפייסבוק שלך, עם עיתונאים מקומיים. אני מבקשת לדעת האם לדעתך זו האסטרטגיה הטובה ביותר להגיב לעיתונות שמבקרת אותך?", נתניהו הגיב – "אני לא יודע. זה מבדר". העיתונאית הוסיפה ושאלה – "למה אתה עושה את זה?" ונתניהו השיב – "זה כיף, אני נהנה מזה".

בחודשים האחרונים נראה כי הקו התוקפני של ראש הממשלה נתניהו כנגד התקשורת, שבו הוא נוקט כמעט מתחילת דרכו הפוליטית, מחריף – לאחר מתקפות מצידו ומצד תומכיו על הארץ, ידיעות אחרונות, ערוץ 10 ועוד, החל נתניהו לתקוף עיתונאים באופן אישי.

בין השאר, בתגובה לתחקיר של אילנה דיין שיגר נתניהו תגובה ארוכה העוסקת בדיין ובעבודתה העיתונאית לאורך השנים. דיין בחרה להקריא את תגובתו של נתניהו בתום התחקיר – זאת לעומת כלי תקשורת אחרים, דוגמת ערוץ 10, שבחרו לקצץ את תגובתו של נתניהו במחאה על המתקפות אותן הוא מנהל נגד עיתונאים בכלל, ונגד עיתונאי הערוץ רביב דרוקר בפרט.

> העין השביעית: התקשורת הישראלית נגד בנימין נתניהו, ולהפך

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
מפגיני ימין נגד השימוש של השב"כ בעינויים בפרשת דומא. אי אפשר לענות בחדר אחד ולגבות עדות החדר השני (צילום: תומר ניוברג/פלאש90)

מפגיני ימין נגד השימוש של השב"כ בעינויים בפרשת דומא. אי אפשר לענות בחדר אחד ולגבות עדות החדר השני (צילום: תומר ניוברג/פלאש90)

מה שנכון לדומא, לא יכול להישאר בדומא

בית המשפט פסל את את ההודאות שהושגו ב"אמצעים מיוחדים" מהנאשמים ברצח בדומא, אבל נמנע מלהגדיר אותם כעינויים. השאלה היא האם ההתחשבות הזו תחול גם על אסירים פלסטינים או תוגבל ליהודים בלבד

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
silencej89sjf