שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו

קצרים

פניית פרסה: ארדן חוזר בו מגרסתו לאירועי אום אל חיראן

מאת |

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, אמר היום בבאר שבע כי: "היה לנו אירוע קשה ומצער באום אל חיראן. אסור לתת לאף אחד לנסות לקחת אירוע נקודתי, שבו לצערנו גם נהרג שוטר וגם נהרג אזרח, ולהשליך ממנו על כל היחסים בין האוכלוסייה הבדואית לבין משטרת ישראל לממשלת ישראל וממשרד לביטחון הפנים". הדברים נאמרו לאחר שראשי רשויות מקומיות בדואיות עזבו במחאה אירוע אליו הגיע ארדן, בשל דבריו לאחר אירועי אום אל חיראן.

כזכור ב-18 בינואר האחרון נהרגו באום אל-חיראן יעקוב אבו אלקיעאן והשוטר ארז (עמדי) לוי, הראשון מורה תושב הכפר, והשני שוטר שהגיע לאבטח את הריסת ביתו של הראשון. ביום האירוע הצהיר גלעד ארדן כי "מחבל השייך לתנועה האסלאמית דהר לעבר כוחותינו במטרה להרוג כמה שיותר שוטרים עוד לפני תחילת הפינוי". יום לאחר מכן המשיך באותו קו ואף טען כי בידי השב"כ מידע הקושר את הנהג לפיגוע. לשב"כ לא היה מידע כזה. מפכ"ל המשטרה החרה החזיק אחרי השר וטען בהלווית לוי כי אבו אלקיען הוא "מחבל בן עוולה".

> כדי להגן על קשישים דרושה הפרטה של בתי האבות

בימים שלאחר מכן גרסתו של ארדן החלה להיפרם, ועם כל סתירה הוא שינה אותה פעם אחר פעם, עד שהיום למעשה חזר בו ממנה לחלוטין. מי שתואר בתחילה כמחבל דאעש בפוטנציה הפך פתאום לאזרח שנהרג לצערו של ארדן, ולא שחוסל לשמחתו של השר, או דברים מסוג זה שהוא נוהג להשמיע.

זה כמובן לא מספיק. הבקשה של ארדן בהקשר זה כי האירוע לא ישפיע על היחסים בין האוכלוסיה הבדואית לבין משטרת ישראל היא צבועה וחצופה. הרי דבריו ומעשיו של השר עצמו הם בדיוק הבעיה ביחסים הללו כעת. הוא לא יכול לנהוג כאילו לא העלה את ההאשמות המופרכות מעולם.

גלעד ארדן סירב עד עתה להשיב לפנייתנו על השאלה מדוע לא התנצל רשמית.

אגב, דוברות המשטרה, אשר גם היא מהרגע הראשון הפיצה את גרסת "פיגוע הדריסה" ללא ראיות כלשהן, סירבה גם היא להגיב וכתבה לנו כי "נושא חקירת אירוע הדריסה בו נהרג רס"ב ארז עמדי לוי ז"ל נמצא תחת חקירת מח"ש ועל כן משטרת ישראל מנועה מלהגיב בנושא".

נציין כי מח"ש עדיין לא פתחה בחקירת אירועי אום אל חיראן ורק בודקת אותם. אין מניעה כי המשטרה תגיב, בדיוק כמו שלא הייתה מניעה כאשר המשטרה פרסמה ציוצים כמו זה שלהלן.

> למרות הפרת זכויות האדם, פעילי שמאל יהודים צריכים לתמוך בעבאס

unnamed

X

אהבת את הכתבה הזאת?

הניוזלטר השבועי של שיחה מקומית מביא את מיטב הכתבות והטורים שלנו עד המייל שלך. להרשמה לחצו כאן
silencej89sjf