שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו

קצרים

פעילים פוצצו הרצאה של ניר ברקת באונ' העברית: "החומה צריכה ליפול"

מאת |

סטודנטים וסטודנטיות פעילי שמאל התפרצו אתמול (רביעי) להרצאה שקיים ראש עיריית ירושלים ניר ברקת באוניברסיטה העברית בקריאות "רוצח" ו"עירייה גזענית" . ברקת הגיע לאוניברסיטה בהזמנת תא תנועת הימין "אם תרצו" (שבית המשפט הגדיר כבעלת סממנים פשיסטים) כדי לדבר על ירושלים "המאוחדת" לרגל חגיגות חמישים שנות הכיבוש המתקרבות. אולם את פניו של ראש העירייה קיבלו כ-15 פעילים, שמנעו ממנו לדבר במשך זמן ארוך.

הם קראו לעבר ראש העירייה: "עירייה גזענית – סכנה בטחונית", "צדק חברתי לכל, החומה צריכה ליפול", "די לכיבוש, די לאפליה", ניר ברקת אל תדאג, עוד נראה אותך בהאג", "אנשים לפני שטחים, די להריסות בתים". פעילי הימין שהגיעו להרצאתו של הטוען לכתר הליכוד הגיבו בצעקות, והיו גם מי שזרקו לעבר המוחים חפצים ומים.

צפו בפעילים לא מאפשרים לברקת לדבר:

הפעילים, המשתייכים לתא מרצ באוניברסיטה ולקבוצת הפעילים Free Jerusalem, קראו לעבר ברקת נתונים על מצב הדיור, החינוך, העוני, הגבלת התנועה והאיום על האזרחות של תושבי מזרח ירושלים ועל אחריות העירייה למצב. הרי בניגוד להסברה ולפנטזיה הישראלית ירושלים אינה מאוחדת, היא מפוצלת, ומלאה באלימות וגזענות. בליבה עומדת חומה אימתנית של אפליה בין יהודים וערבים.

הפעילים הציגו בפני הנוכחים נתונים קשים על ההזנחה של העירייה העומדת בראשו את תושביה הפלסטינים של העיר "המאוחדת". כך למשל נאמר שכ-80% מהפלסטינים הירושלמים חיים מתחת לקו העוני, ש-36% אחוז מהילדים אינם מסיימים 12 שנות לימוד, וכי ישנו מחסור של 2200 כיתות לימוד איתו העירייה אינה מתמודדת. 37 אחוז מתושבי העיר הפלסטינים סובלים ממדיניות מפלה בידי העירייה, ואינם מקבלים שירותים בסיסיים כגון חינוך ותברואה.

מאז תחילת השנה נהרסו מעל ל-30 יחידות דיור בירושלים המזרחית, קצב הריסות גבוה, והמפגינים קראו לברקת לחדול מהריסות הבתים ונגד העדרה של מדיניות תכנון ובניה לחצי העיר, שמאלצת אוכלוסייה שלמה להפר את החוק ולחיות תחת סכנת הריסות תמידית, ולשלם תוך כדי כך קנסות גבוהים.

> עיריית ירושלים מכריחה לבחור: לבנות ולהסתכן בהריסה או לעזוב את העיר

X

אהבת את הכתבה הזאת?

הניוזלטר השבועי של שיחה מקומית מביא את מיטב הכתבות והטורים שלנו עד המייל שלך. להרשמה לחצו כאן
silencej89sjf