פעילי חד"ש מחו בתל אביב על מותם של שלושה פועלי בניין

מאת:
השאירו תגובה
א א א

מאת: אלי ביתאן

פעילי סיעת חד"ש בהסתדרות סיירו אמש (שישי) באתרי בניה בתל אביב, ומחו בסולידריות עם עובדי הבניין, זאת לאחר שרק השבוע בתוך יממה מצאו את מותם שלושה פועלי בניין בנהריה, בראש העין ובמחלף רמת השרון, ופועלים נוספים נפצעו.

במהלך הביקור באתרי הבניה בתל אביב נשאו הפעילים שלטי מחאה, וקראו להגברת בטיחות העובדים והקמת גוף מפקח שיאכוף את התנאים הנדרשים בחוק. "אם נבחר לשבת ולשתוק כשפועלי בניין נופלים למותם באתרי בניה, איזה אנשי שמאל אנחנו?", אמרו המפגינים, "שלושה פועלי בניין נהרגו ביום אחד. איפה ועדות החקירה? הצבעה על האמצעים שיכולים היו למנוע זאת? מישהו כבר הוציא גינוי?

"חד״ש תל אביב יצאה לסדרת פעולות סולידריות עם פועלי הבניין ומחאה כנגד מדיניות הממשלה, המאפשרת למצב הבטיחות המדורדר בתחום להימשך. ביקרנו בשלושה אתרי בנייה, שוחחנו עם העובדים, וחברנו, דחיל חאמד, שעומד בראש האגף לשוויון בהסתדרות הגיע לתת להם כתובת למקרים של הפרת נהלים או הפרת זכויות עובדים מכל סוג".

> אנשים נעלמים ולאיש לא אכפת: מי מפקיר את עובדי הבניין בישראל?

 פעילי חד"ש מפגינים בסולדיריות עם פועלי בניין בתל אביב (צילום: סיעת חד"ש בהסתדרות)


פעילי חד"ש מפגינים בסולדיריות עם פועלי בניין בתל אביב (צילום: סיעת חד"ש בהסתדרות)

> מכתב פתוח לראש הממשלה: כמה פועלי בניין עוד צריכים למות כדי שתתעורר?

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
"אני אומרת לבני עמנו בעזה: יש בישראל אנשים הגונים שרוצים שלום". ח"כ עאידה תומא סלימאן בהפגנה בתל אביב

"אני אומרת לבני עמנו בעזה: יש בישראל אנשים הגונים שרוצים שלום". ח"כ עאידה תומא סלימאן בהפגנה בתל אביב

הפגנה בתל אביב: "די למלחמה של ביבי"

יותר ממאה מפגינים קראו לעצור את המלחמה ולהסיר את המצור על עזה. ח"כ עאידה תומא תקפה גם את גנץ: היתה לך הזדמנות להראות שאתה מוביל פוליטיקה אחרת"

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf