שני פועלים נהרגו באתרי בנייה היום, אחד נפצע קשה

א א א

בשלושה מקומות שונים ברחבי הארץ הובילו היום (שישי) תאונות עבודה קשות למותם של שני פועלים ולפציעתו הקשה של שלישי. בסך הכל מתחילת שנת 2016 מתו 39 פועלים באתרי בנייה בישראל (כולל שני האחרונים) – מה שהופך את הענף לקטלני ביותר לעובדים בארץ.

בשעות הבוקר המוקדמות דרס שופל את אחמד קרעאן והרג אותו באתר לסלילת כביש 531 באזור רעננה. קרעאן, בן 20 במותו, תושב כסייפה שבנגב, היה שומר באתר שמופעל על ידי חברת "שפיר הנדסה", ובעת התאונה ישן על מזרן באתר. על פי הקואליציה למאבק בתאונות בניין, זהו הפועל השלישי של חברת "שפיר הנדסה" שנדרס למוות בשנה האחרונה.

כעבור כמה שעות נפל למותו חילמי זגייר, בן 38 מחברון, מהקומה השלישית של אתר בנייה בשכונת ואדי ג'וז במזרח ירושלים.

בשעה 10 בבוקר נפל פועל נוסף, גם כן מהקומה השלישית של בניין בבנייה, הפעם בחדרה. הפועל נפצע קשה מאוד, והוא מאושפז בבית החולים.

> "מפציר בכם לעשות מעשה": דברי מנכ"ל בצלם במועצת הביטחון

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
מפגיני ימין נגד השימוש של השב"כ בעינויים בפרשת דומא. אי אפשר לענות בחדר אחד ולגבות עדות החדר השני (צילום: תומר ניוברג/פלאש90)

מפגיני ימין נגד השימוש של השב"כ בעינויים בפרשת דומא. אי אפשר לענות בחדר אחד ולגבות עדות החדר השני (צילום: תומר ניוברג/פלאש90)

מה שנכון לדומא, לא יכול להישאר בדומא

בית המשפט פסל את את ההודאות שהושגו ב"אמצעים מיוחדים" מהנאשמים ברצח בדומא, אבל נמנע מלהגדיר אותם כעינויים. השאלה היא האם ההתחשבות הזו תחול גם על אסירים פלסטינים או תוגבל ליהודים בלבד

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
silencej89sjf